حمله روزنامه کویتی به ایران
روزنامه «السياسه»، چاپ كويت در شماره امروز خود يادداشتي را با نام «اهداف ايران در كويت و خليج ع‌رب‌ي» چاپ كرده ای روزنامه در مورد ایران چنین مي‏نويسد: اكنون كه منطقه بار ديگر روي آرامش ديده، لازم است به سياست‏آفرينان منطقه‏اي به ويژه آنان كه از امت عربي نيستند، نگاهي ديگر انداخته و نقش آنان در منطقه را تحليل كنيم. در اين ميان، ايران و نيروي نظامي ناشناخته آن در منطقه و شعارهاي معنادار ايراني در منطقه، موضوع ساده‏ا‏ي نيست كه بتوان به سادگي از آن گذشت.

روزنامه السیاسة چنین ادامه می دهد در جنگ هشت ساله خونين كه به منطقه عربي تحميل شد، ايراني‏ها يك طرف جنگ بودند و هنگامی كه در عمليات شرق بصره در سال 1982 ايراني‏ها شبانه به عراق حمله بردند و شعار خود را «يا مهدي ادركني» انتخاب كردند، چون هيچ يك از ما به اين عمليات واكنش نشان نداديم، ايراني‏ها حقانيت را براي خود خريدند! و آن گاه که شعار دادند «براي فتح كربلا مهدي بيا»، بايد همگان درمي‏یافتيم كه بهانه جنگ، فتح عراق بوده و اين موضوعي است كه حماقت نظام صدامي آن را درنیافت تا سرانجام اعراب در آتش ايران سوختند!


نویسنده این مطلب می نویسد:پس از آن ايراني با حضور در برخي نشست‏هاي عربي در منطقه با وقار تمام بر ايراني بودن جزاير ادعايي تأكيد كردند، پس از آن با همكاري با سوريه عليه منافع عربي منطقه در لبنان، فعاليت زيرزميني را آغاز كردند و آشکارا عراقي‏ها و افغان‏ها را هم وطنان خود خطاب كردند و اكنون بازيگران اصلي صحنه سياسي، عراق و سوريه هستند.

اكنون مشخص شده كه تفكر ايراني در امارات متحده و كويت رسوخ پيدا كرده و حوادث اخير در ماه محرم و انفجار حسينيه‏اي كه اغلب آنها ايراني هستند، پيام معناداري براي ما دارد.هم اكنون صحنه فلسطين از ايراني‏ها بي‏تأثير نبوده و ايراني‏ها با حملات سياسي خود، سعي در از هم پاشيدن اتحاد كشورهاي عربي در صحنه سياسي جهان عرب دارند.
«داود البصري» در ادامه اين نوشته مي‏نويسد: اكنون زمان آن فرا رسيده كه درك كنيم ايراني‏ها چه مي‏خواهند، چگونه عمل كرده‏اند و چگونه برنامه‏ريزي خود براي آينده جهان اسلام و جهان عرب را طراحي كرده‏اند؟ (... والله يستر) و خدا ما را حفظ كند!

0 نظرات: