حمله انتحاری جندالله به قرارگاه مرکزی در سراوان


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از رادیو فردا روز دوشنبه در اثر عملیات انتحاری گروه جندالله به رهبری عبدالمالک ریگی که در شهر سراوان در استان سیستان و بلوچستان انجام شد دست کم چهار نفر کشته شدند.(این آماریست که رسانه های رژیم داده اند در حالیکه گزارشها از محل انفجار حاکیست که بیش از 200 نفر در این عملیات به هلاکت رسیده و دهها تن دیگر زخمی شده اند و همچنین مقدار مواد منفجره که کار گذاشته شده ثابت می کند که تمامی ساکنان قرارگاه کشته شده اند)

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، همچنین از مجروح شدن دوازده نفر خبر داده است که حال تعدادی از آنها وخیم است.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی همچنین گروه ریگی را «وابسته به آمریکا و اسرائیل» دانست.

بیشتر بخوانید:

در همین حال در بیانیه گروه جندالله آمده است که اعضای این گروه در این عملیات با دو خودرو حامل بمب در زمان مراسم صبح‌گاه مشترک نیروهای انتظامی شهر سراوان وارد محل برگزاری این مراسم شدند که در نتیجه این عملیات علاوه بر راننده‌ خودرو «بیش از ۱۵۰ پاسدار» نیز جان خود را از دست دادند.

گروه جندالله در بیانیه‌ای نام محل این عملیات را «مقر مرکزی نیروهای فتح و رسول اکرم و هنگ مرزی و مرصاد» سراوان اعلام کرده است.

گروه جندالله که ایران آن را سازمانی تروریستی و مرتبط با القاعده می‌داند هدف از این عملیات را «انتقام تخریب مدرسه دینی عظیم‌آباد زابل» اعلام کرده است.

این عملیات در حالی صورت گرفته است که اواسط آذرماه نیز جانشین فرماندهی نیروی انتظامی ایران از کشته شدن ۱۶ گروگان به دست گروه جندالله خبر داد.

این گروه در خردادماه ۱۳۸۷ این ۱۶ مامور پلیس را در پاسگاهی مرزی به گروگان گرفتند و در مقابل آزادی آنها خواستار آزادی ۲۰۰ وابسته خود در زندان‌های ایران شدند.

عبدالمالک ریگی، رهبر این گروه، می‌گوید در پی به دست آوردن حقوق اقلیت سنی در ایران است.

عبدالمالک ريگی چندی پیش به شبکه تلويزيونی العربیه گفته بود: «اگر به ما اجازه داده شود که به طور کامل از حقوق خود برخوردار باشيم، ما مايليم که سلاح خود را بر زمين بگذاريم و وارد زندگی سياسی بشويم.»

0 نظرات: